Grana, Altay bölgesinde yeni bir değirmen açıyor

Rusya’da, Altay bölgesinde bulunan şirketlerinin en büyük çatı kuruluşu olan Grana Derneği, 2018’de Tretyakovsky Elevator ile birlikte yeni bir tahıl değirmeni açıyor.

Grana Association’a bağlı Tretyakovsky Elevator, 2018’e kadar Rusya’nın Altay bölgesinde, günlük 100 ton kırma kapasitesine sahip bir tahıl değirmeni açacağını duyurdu. Bakeryandsnacks.com’da yer alan habere göre; Grana, Rusya’nın Altay bölgesindeki bazı tahıl işleme şirketlerinin çatı kuruluşu ve bölgede yetiştirilen tahılları ülkede ve dünyada Grana markası altında piyasaya sunuyor. Tretyakovsky Elevator ise 1937 yılında kuruldu ve tahıllardan gevrek ve granül üretiyor. Kuruluşun en büyük müşterisi Rusya Bakanlığı. Şirketin tahıl değirmeninin şu anda günlük 80 ton kırma kapasitesi bulunuyor. Şirket, 300 tonluk mevcut üretim kapasitesini arttırdıktan sonra günlük bitmiş ürün satışını 380 tona çıkarmayı planlıyor.

1992’de günlük 25 ton kapasiteli karabuğday tesisleriyle yola çıkan Grana, her yıl bölgede yeni tesisler kurarak ve mevcut tesislerini yenileyerek kapasitesini artırıyor. Bugün, şirketin çatısı altındaki kuruluşlar, günde 1.100 ton ile 165 ton tahıl işliyor ve 480 ton karma yem ve yem karışımı üretiyor.

Bir önceki yazımız olan "Usta diagramcıdan değirmencilik sektörüne GÖNÜLLÜ EĞİTİM DESTEĞİ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

ABD’de kışlık buğday üretimi son 16 yılın en düşük seviyesinde

 ABD’li üreticiler, ülkenin tahıl ambarı olan bölgelerdeki tarım arazilerini mahveden kuraklık ve dünya genelindeki buğday …