GrainsConnect Kanada dördüncü terminalini inşa edecek

GrainsConnect Kanada, dördüncü bağımsız ve yüksek kapasiteli hububat terminalini, Alberta eyaletinde inşa etmeyi planlıyor.

Dördüncü bağımsız, yüksek kapasiteli hububat terminalinin yerini açıklayan GrainsConnect, gerekli onaylara bağlı olarak terminali, Alberta eyaletinin 120 km kuzeydoğusunda Huxley’de inşa etmeyi planlıyor. Daha önce açılan tesisler doğrultusunda, 14 saatte 134 vagon yükleme kapasiteli son teknoloji 35 bin tonluk hububat terminali olan GrainsConnect Kanada Huxley, bölgedeki yetiştiriciler için verimliliği ve güvenilirliği artıran bölgedeki ilk tesis olacak. Yeni tesislere yatırım yapmaya devam ettikçe ve Kanadalı yetiştiricilere rekabet üstünlüğü sağladıkça, ağlarına güçlü bir destek verildiğini gördüklerini belirten GrainsConnect Kanada Başkanı Warren Stow, şunları aktardı:
“Saskatchewan ve Alberta’da Batı Yakası’na en verimli tedarik zincirleri için seçenek ve erişim sunan iki tesisimiz olacak. Huxley tesisi, bu yılki ikinci tesis duyurusudur ve Kanada bölgesinde yatırım yapacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. Bu bölgeye karşı güçlü, büyüyen bir ilgi var ve bölgeye son teknoloji tesis kazandırmaktan dolayı heyecanlıyız. Projeye sağladıkları katkılardan dolayı ortağımız CN’ye ve Alberta Eyalet Hükümeti’ne teşekkür etmek istiyorum”.

TERMİNAL 2019’ ORTALARINDA AÇILACAK
CN Kanada Satış Yöneticisi Jay Roberts ise, CN’nin kilit kapılarına hububat getirerek terminale hizmet vereceğini söyleyerek, “GrainsConnect Kanada’nın çiftçilere yeni fırsatlar oluşturacak gayretlerimizle bizimle işbirliği yapmaya devam ediyor olmasından dolayı mutluyuz. Yenilik ve yatırımın Kanada’nın hububat tedarik zincirinin geleceğine yönelik bir bütün olduğuna inanıyoruz.” dedi.
Gerekli onaylara tabi olarak, inşaatın 2019 yılının ortalarında bitmesi ve işletmeye açılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan "Bühler, Uzwil’de inovasyon yerleşkesi kuruyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Ofis, ekmeklik buğdayı bin 50 liradan alacak

Toprak Mahsulleri Ofisi’nce bu yıl alınacak hububatların fiyat ve politikaları belirlendi. Buna göre Ofis geçen …