GrainCorp terminal iyileştirmeleri için onay aldı

GrainCorp, New South Wales’de bulunan Cunningar’daki tahıl alımı ve tren yükleme tesisinin 8.1 milyon dolarlık iyileştirmesi için onay aldı.

GRAINCORP

GrainCorp, New South Wales, Cunningar’daki tahıl alımı ve tren yükleme tesisinin 8.1 milyon dolarlık iyileştirmesi için gereken onayı almayı başardı. Milyon dolarlık iyileştirme, Aralık 2015’te Avustralya Hükümetinin Daha Güçlü Ulusal Bölgeler Fonu’nun (NSRF) bir parçası olarak ilan edildi ve Şubat 2017’de başlaması bekleniyor. Projenin, demiryolu tren yükleme süresinde ve 24 saatlik dönüş süresinde %80 oranında bir iyileştirme ve yılda 4.000 kamyon hareketine eşit daha az bir trafik sağlaması, yerel hububat için rekabeti artırması, demiryolu yükleme tesisatlarını iyileştirmesi ve sahadaki demiryolu altyapısını geliştirmesi beklenmektedir.

GrainCorp’un Depolama ve Lojistik Genel Müdürü Nigel Lotz, haberi memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Bu, bir sonraki hasat için yetiştiricilere ve daha geniş çaptaki bölgeye faydalar sağlamamızı temin etmek üzere işin zamanında başlamasına izin verecek önemli bir kilometre taşıdır. Geçtiğimiz 12 ay boyunca, bu yükseltmelerin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve yerel topluluğa zarar vermeyi en aza indirmek için projeyi dikkatlice planlıyoruz. Planlarımızın tamamen onaylanmasından memnunum. Bu, yerel hububat yetiştiricilerinin ve Hilltops Konseyi’nin desteğiyle topluluk tarafından yönlendirilen ve yaygın faydalar sağlayacak olan bir projedir.”

Kontrol edin

AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük …