Golfetto Sangati’den keçiboynuzu unu için yeni kurulum

Golfetto Sangati tarafından temin edilen ve keçiboynuzu tohumu unu üretimine özel olarak geliştirilen anahtar teslimi tesisat, büyük bir uluslararası müşterinin İtalyan tesisinde Mart ayı ortasından beri faaliyette.

Keçiboynuzu tohumu unu (LBG: keçiboynuzu zamkı) üretiminde karşılıklı tesis geliştirme, tedarik ve kurulumu için Golfetto Sangati, Pavan Group, tercih edildi. Bu tesis, tahıldan farklı olan ve öğütmesi zor olan ürünlerin öğütülmesi için özel olarak tasarlanmış yeni Rollermills Synthesis serisinin kurulumuna şahit olacak.
Bu süreçte krem, kek, reçel, sos, taze peynir ve dondurma hazırlanışında doğal kıvam arttırıcı olarak günümüz gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılan unun üretimi gerçekleştirilecek. Galaktomannan içeren keçiboynuzu tohumundan; doğal katkı maddesi, koyulaştırıcı, emülgatör, stabilizatör ve jelleştirici madde olarak kullanılan un elde edilecek.
Değirmenin tüm tesisi (döşeme borular, pnömatik manifold, filtre, siklon dekantörler, rotorlu yıldız valfler ve kasa), gıda kullanımı için paslanmaz çelikten yapıldı. Ürünle temasta olan makinelerin tüm parçaları, gıda kullanımı için paslanmaz çelikten yapılan malzemeler gibi en katı sağlık kurallarına bile uygunluk gösteriyor.
Ürünün tesise girişini kolaylaştırmak için özel bir zil geliştirildi. Bu zil, sekiz ayrı değer noktası ile ürün seviyesini ölçen kapasitif ölçüm uçlarına sahip. Makine üzerinde yer alan elektronikler, bulunan seviyeye göre besleme silindirlerinin hızını ayarlayabiliyor.
Kullanılan makinelerin sağlamlığı ve kalitesi ile Synthesis Rollermills’in hızlı ve basit bakımına ek olarak Golfetto Sangati ekibinin yetkinliği, ve verimliliği sağlamak için tesisin tedarikçi seçiminde çok uluslu bir kilit unsur oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan "Brezilya buğday ithalatındaki vergileri kaldırdı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Unormak, Güney Afrika’da modern bir mısır işleme tesisini devreye aldı

Değirmen teknolojileri sektörünün öncü markalarından Unormak Değirmen, Güney Afrika’da toplam 1.600 ton/gün kapasiteli olarak planlanan …