kek_banner_640x100.jpg

Flour Mills of Nigeria pirinç yatırımlarıyla gündemde

Flour Mills of Nigeria, yerel çiftçilerin ve tedarik zincirindeki diğer paydaşların katılımıyla yerel pirincin üretimine ve işlenmesine yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Flour Mills of Nigeria Plc, kendi alanında pazar lideri olma vizyonuyla uyumlu olarak ülkede yetiştirilen pirinç üretimini kısa bir süre içinde optimum seviyeye çıkaracağını açıkladı. Nigerian Tribune’ün haberine göre; duyuruyu yapan Grup Genel Müdürü Paul Gbededo, firmanın bu hedefini yerel çiftçileri ve tedarik zincirindeki diğer üyeleri de dahil ederek gerçekleştireceğini belirtti.
Duyurusunda “ yaklaşık olarak 4 milyon ton pirinç tüketiyor ve bu miktarı elde edebilmek için de yaklaşık 405 bin hektarlık (1 milyon akre) alana ihtiyaç duymaktadır. İşe, öğelerinin yanı sıra tedarik zincirindeki diğer unsurları da dahil ederek başlamak istiyoruz. Bunu da çok kısa süre içinde gerçekleştireceğiz.” diyen Gbededo, firmanın pirinç sektörüne 2009 yılında ülkeye yarı haşlanmış pirinç ithal ederek başladığını bildirdi. Ayrıca 2010 yılında kahverengi pirincin yarı haşlanmış pirince işlenmesi için bir pirinç değirmeni kurduklarını hatırlatan Gbededo, kapasite kullanımlarını geliştirdiklerini de ekledi.
İthal edilen pirinç yerel olarak üretilenden daha ucuz olduğu için pirinç ithalatı üzerindeki gümrük vergisinin de üretimi etkilediğini belirten Gbededo, ithalat üzerindeki gümrük vergisinde yapılacak artışın kar marjını da arttıracağını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan "Bulgur BM yardım kolilerine aday" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Haas resmen Bühler’in parçası

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojilerinde dünyanın öncü markası Bühler, ilk olarak eylül 2017’de duyurduğu Haas’ı …