Flour Mills of Nigeria, 128 milyon dolar hisse satışı planlıyor

Flour Mills of Nigeria baş finans yöneticisi, firmanın önümüzdeki üç yıl içerisinde 128 milyon dolar değerinde özsermaye artışı için planlarını düzenleyici kurullarla kayıt altına aldı.

fnmFlour Mills of Nigeria, fonları yükseltmenin en uygun yolunun, şirketin üç yıllık dönemde birçok dilimde hisselerini satmasını sağlayacak şekilde bir raf programı olduğuna karar verdi. Reuters’ın haberine göre, gıda üretimi ve ticaretiyle ilgilenen Flour Mills of Nigeria, başlangıç için geçtiğimiz yıl hissedarların onayını aldı ancak zayıf sermaye pazarları nedeniyle lansmanını geciktirdi.
Ülkenin ekonomik gelir kaynağı olan petrol fiyatındaki atılımın ardından kaçan yabancı yatırımcıları geri dönüş konusunda cezbetmek için, yapılan bir ihalede 16 aydır 197’de çakılı olan nairayı dolara terk eden Nijerya’nın para birimi, Haziran ayından bu yana yüzde 40 oranında düştü.
“Karlılık sağladığımızdan emin olmak için farklı seçenekler, doğru konular veya ticari belge ve/veya borcumuzun yeniden finansmanı üzerinde çalışıyoruz.” diyen Şirketin Baş Finans Sorumlusu Jacques Vauthier, Flour Mills of Nigeria’nın, fonları borçları azaltmak ve işletme sermayesini desteklemek için kullanmayı düşündüğünü, ancak Nijerya’nın Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan onay aldıktan sonra ilk dilimin lansmanını ne zaman yapacaklarını belirlemek amacıyla pazar koşullarını değerlendirmeye devam edeceklerini açıkladı.
Vauthier, holding şirketin 20 milyon yabancı para biriminde krediye sahip olduğunu ve şirketin nairanın zayıflığı ve artan enflasyondan yüksek maliyetleri korumak için alternatif finansman kaynakları arayışında olduğunu sözlerine ekledi.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …