FarinoAdd-S300: Glutensiz hammaddenin güvenilir analizi

FarinoAdd-S300 artık Brabender Farinograph sayesinde plastik hamurların yoğrulma özelliklerini de değerlendirebiliyor.

Sigma Kneader S300, Farinograph TS ve Farinograph E ürünleriyle birlikte kullanılabilen yeni FarinoAdd-S300 aksesuarı, glutensiz undan yapılan ürünlerin reolojik özelliklerini ölçebiliyor. Daha önce bu tür hamurlarda Farinograph kullanmak, ölçme sürecinde reometre kapağına baskı yapılması ve homojen bir hamur üretilememesi sebebiyle çok zor oluyordu.

FarinoAdd-S300; ürün geliştirme, formül optimizasyonu ve kalite kontrolü gibi çeşitli alanlarda kullanılabiliyor. Bu cihaz sayesinde, yoğurma sırasındaki un özellikleri ve su soğurma özellikleri tespit ediliyor. Ölçümü yapan yoğurucu kanatlara ürünün gösterdiği direnç, tork eğrisi olarak ölçülüyor. Böylece hamurdaki optimum su miktarı belirlenebiliyor, yoğurma ve karıştırma özelliklerinin geliştirilmesi ve spesifik uygulamalarda unun sahip olması gereken özelliklerin saptanması sağlanabiliyor.

Bu aksesuar sayesinde; , pirinç, kinoa, çeşitli baklagiller ya da akdarı gibi ürünlerden elde edilen unlar analiz edilebiliyor. Burada amaç, glutensiz unlarda ununun reolojik özelliklerini taklit etmek. Çalışmanın sonuçları, malzeme maliyetlerinden tasarruf ederken ürün kalitesini korumayı mümkün hale getiriyor.

Kolay kullanım, hızlı değerlendirme
FarinoAdd-S300, üç parçadan oluşuyor ve Sigma Kneader S300 üzerine birkaç adımda kolayca monte edilebiliyor. Yoğurucu kanatlarına, plastik hamur tarafından yukarı yönlü baskı uygulanmasını engelliyor; un ve suyun iyice birbirine karışmasını sağlıyor. Bu cihaz, esnek test tasarımı ve ölçülen verinin hızla değerlendirilmesine imkan sağlayan MetaBridge yazılımıyla da uyumlu.

Kontrol edin

AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük …