CARGILL, ROSTOVDA’Kİ HUBUBAT TERMİNALİNİ GENİŞLETECEK

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Cargill, Rusya’nın Rostov şehrindeki terminalinin genişletilmesi çalışmaları için 10 milyon dolar civarında yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırım sayesinde terminalin kapasitesinin yüzde 50 artarak yıllık 1 milyon tona ulaşması hedefleniyor. UkrAgroConsult tarım danışmanlığı şirketinin bildirdiğine göre, genişletme planı kapsamında rıhtım duvarı 142 meteden 314 metreye çıkarılacak ve 20 bin tonluk bir silo inşa edilecek. Bu yıl projenin fizibilitesi yapılacak. İnşaat çalışmalarının ise gelecek yıl başlaması bekleniyor.
Öte yandan Ukrayna’nın Yuzhne limanında M.V.Cargo şirketi tarafından inşa edilmekte olan hububat terminali de yüzde 80 oranında tamamlandı. Bahar aylarındaki çalışmalar kapsamında, yüklerin indirilmesi için raylı sistemlerle 80 bin tonluk bir hububat deposu ve destekleyici altyapı tamamlanmıştı. Yuzhne limanını işleten M.V.Cargo, bir hububat terminalinin inşa edilmesi için 2016’da Cargill’le 100 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması imzalamıştı. Anlaşma kapsamında, M.V.Cargo şirketinin %51’i Cargill’e devredilmişti.

Bir önceki yazımız olan "BAKAN PAKDEMİRLİ, LATİN AMERİKA PAZARLARINI HEDEF GÖSTERDİ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …