Consolidated Grain and Barge dört silo aldı

Tahıl ve nakliye sektörlerinde 1970’ten bu yana faaliyet gösteren Amerikan şirketi Co., The Scoular Company’den dört tesis satın aldı.

1970’ten bu yana tahıl ve nakliye sektöründe önde gelen şirketlerden olan Consolidated Grain and Barge Co. (“CGB”), Mississippi Deltası’nın kalbindeki dört tahıl deposunu The Scoular Company adlı şirketten satın aldı. Bu tesisler, CGB’nin mevcut tahıl ağını daha da güneye taşıyacak şekilde genişlemesine imkan sağlayacak. Satın alınan tesislere 200 bin ton kapasiteye sahip üç nehir terminali de dahil. CGB’nin tahıl bölümünden sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Beck, toplama ağlarını güneye doğru genişletmenin kendilerini heyecanlandırdığını ve bu varlıkları bölgedeki diğer tesislerle birlikte işletmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Scoular CEO’su Paul Maass da müşterilerinin alışageldiği yüksek düzeyli hizmetin CGB tarafından sürdürülecek olmasından memnuniyet duyduklarını kaydetti ve iki şirketin sorunsuz bir geçiş sürecini sağlamak için birlikte çalışacağını ekledi. Satış işleminin detaylarıyla ilgili ise bilgi verilmedi.
Merkezi Louisiana’da bulunan CGB şirketinin 40 eyaletteki işletmelerinde 2 bin 500’den fazla personel çalışıyor. CGB, 97 tahıl tesisini işletmenin yanında lojistik ve nakliye, gübre, tarım ürünü sigortası ve finansmanı, soya işleme gibi alanlarda da faaliyet gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan "Cargill’in tahıl ambarını Ardent Mills işletecek" başlıklı makalemizde "Ardent Mills" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Makarnalık buğday ithalini bitirecek anlaşma

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği arasında makarnalık buğday alımı ve satışına yönelik …