Cimbria’dan anahtar teslimi mısır tesisi

Cimbria, Avusturyalı çiftçi kooperatifi Saatbau Linz için anahtar teslimi başağı kurutma ve işleme tesisi kurdu. Üstün özelliklere sahip tesis, Saatbau Linz’in Avrupa pazarında güçlü bir pozisyon sahip olmasını sağlayacak.
haber368

Tohum işlemede dünyanın önde gelen ekipman ve tesis üreticisi Cimbria, 2014 yılının Eylül ayında, Geinberg şehrinde Saatbau Linz için anahtar teslimi bir mısır tesisi kurdu ve açılışını başarıyla gerçekleştirdi. Cimbria tüm tesisi 6 ay gibi bir sürede tamamladığını açıkladı.
Son tohum torbalamaya kadar tesisin tamamı boyunca tohumun komple izlenebilirliği; mısır başağı için optik sensörler ve kameralarla donatılmış tam otomatik kurutucu; ince temizlik, kalibrasyon, kimyasal arıtma ve torbalama-kapama bölümünde sarkaçlı asansör kovaları ve alçalma merdivenleriyle hassas tohum işleme; kış aylarında, normal işleme süreci boyunca bina içinde mükemmel çalışma koşulları için aspirasyon birimlerinde devridaim sistemleri tesisin üstün özellikleri arasında yer alıyor.
Saatbau Linz, ilk sezonunda ortalama 8,500 tonluk ıslak mısır başağını işleme amacıyla kullandı. Gelecek yıl ise bu rakamı 13 bine çıkarmayı amaçlıyor.

 

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …