kek_banner_640x100.jpg

CHS ve InVivo’dan yeni ortaklık: ICGrain

’nin önde gelen çiftçi kooperatifi CHS ve Fransa merkezli kooperatif InVivo Group, Macar üreticilerden aldıkları tahılları ihracatta kullanmak amacıyla yeni ortaklıkları ICGrain’i kurduklarını açıkladılar.ortassa

Kuzey Amerika’nın önde gelen çiftçi kooperatifi ve ve gıda firması CHS Inc. ile Fransa’nın önde gelen kooperatifi InVivo Group, Macar üreticilerden aldıkları tahılları küresel gıda ve yem firmalarına ihraç etmek amacıyla yeni ortaklıkları ICGrain’i kurduklarını açıkladılar. CHS’nin Macaristan’ın Oroshaza’da bulunan silosu ve InVivo Group’ Baja şehrinde, Tuna nehrinin üzerinde yer alan nehir terminali; anlaşmaya dahil olan mülkler arasında. CHS ve InVivo Group tarafından müşterek şekilde yönetilecek olan ICGrain, kendi finansal koruması, lojistik ağı, kalite güvencesi ve yükleme alanına sahip olacak. ICGrain’in merkezi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde olacak.
CHS Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Roger Baker konuyla ilgili olarak şunları ifade etti: “InVivo ile kurduğumuz yeni ortaklık bizim üye-ortaklarımıza ve müşterilerimize muazzam bir değer katıyor çünkü bu, tahıl kökenli CHS’yi geniş bir alana taşıyor; diğer nehir limanlarına ulaşım sağlıyor ve Romanya’nın Köstence şehrinde bulunan silo-transfer tesisinin diğer Kuzey Avrupa pazarlarına yaptığı duba sevkiyatını da geliştiriyor.”

 

Bir önceki yazımız olan "G20 Tarım Bakanları İstanbul’da biraraya geldi" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Haas resmen Bühler’in parçası

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojilerinde dünyanın öncü markası Bühler, ilk olarak eylül 2017’de duyurduğu Haas’ı …