Chipita, kalite kontrolde Brabender’i tercih etti

Dünyanın önde gelen yüksek kalitede unlu mamul üreticisi Chipita S.A., beş tesisinde yeni yatırımlar gerçekleştirdi. Elindeki iyi donanımlı laboratuvarlarını daha da güçlendiren Chipita, yüksek kaliteli kruvasanlar ve diğer unlu mamuller üretmeye devam etmek için beş adet Brabender Extensograph makine satın aldı. Özellikle kruvasan üretimi, un kalitesiyle ilgili ekstra hassasiyet gerektiriyor. Bu ürünün en önemli bileşeni olan un artık teslim alındığında en uygun şekilde test edilip değerlendirilebilecek. Yunanistan, Bulgaristan, Polonya, Rusya ve ABD’de tesisleri bulunan Chipita, Brabender Extensograph sayesinde hamurun uzama özelliğini baştan tespit edebilecek. Atina merkezli şirket böylece, hamurun özelliği ve unlu mamulün hacmi konusunda kolayca bir tahminde bulunabilecek. Chipita, bu yatırımla en yüksek beklentilere cevap veren yüksek kaliteli unlu mamullerinin sürdürülebilirliği konusunda bir adım daha atmış oldu.

Bir önceki yazımız olan "Perten, daha yüksek sıcaklıklarda çalışabilen yeni RVA’yı tanıttı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Makarnalık buğday ithalini bitirecek anlaşma

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği arasında makarnalık buğday alımı ve satışına yönelik …