Central Milling Company filizlenmiş tahıla yöneliyor

ABD’nin Utah eyaletinin en eski işletmelerinden bir olan Central Milling Company, sağlıklı gıda tüketimine yönelik talebi göz önüne alarak filizlenmiş tahıla yöneliyor.

ABD’deki en büyük organik un tedarikçilerinden biri olan Central Milling Company, geliştirdiği çeşitlerinden filizlenmiş tahıl üretimine ağırlık vermeye başladığını duyurdu. HJNews.com’dan Kevin Opsahi’nin haberine göre; bu filizlenmiş tahıllar, marketlerdeki paketli ekmek çeşitlerine karşı sağlıklı bir alternatif olması beklenen ekmeğin üretiminde fırıncılara yardımcı olacak.
Filizlenmiş tahıl, bitki tam olgunlaşmadan önce hasat edilen kısmı oluşturuyor. Filizlenmiş tahılın beyaz ekmek, makarna ve pirinç yapımında daha sağlıklı bir alternatif olduğu konusunda anlaşmaya varılmışken bazı beslenme uzmanlarının, sağlık üzerindeki genel etkileri konusundaki tartışmaları hala sürüyor.
1867’de Utah Logan’da kurulmuş bir un ve tahıl değirmeni olan Central Milling Company, ülkedeki en büyük organik un tedarikçilerinden biri. Aynı zamanda Utah eyaletindeki en uzun faaliyet süresine sahip işletme olarak bilinen Central Milling’in tesisi, sahip olduğu 11 siloda 3.6 milyon pound ham buğday depolayabiliyor ve tesise her gün 10-15 kamyon buğday yükü getiriliyor.

Bir önceki yazımız olan "BAKAN EKER: “TMO gerektiğinde piyasaya müdahale eder”" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Unormak, Güney Afrika’da modern bir mısır işleme tesisini devreye aldı

Değirmen teknolojileri sektörünün öncü markalarından Unormak Değirmen, Güney Afrika’da toplam 1.600 ton/gün kapasiteli olarak planlanan …