kek_banner_640x100.jpg

Central Milling Company filizlenmiş tahıla yöneliyor

’nin Utah eyaletinin en eski işletmelerinden bir olan Central Milling Company, sağlıklı gıda tüketimine yönelik talebi göz önüne alarak filizlenmiş tahıla yöneliyor.

ABD’deki en büyük organik tedarikçilerinden biri olan Central Milling Company, geliştirdiği çeşitlerinden filizlenmiş üretimine ağırlık vermeye başladığını duyurdu. HJNews.com’dan Kevin Opsahi’nin haberine göre; bu filizlenmiş tahıllar, marketlerdeki paketli ekmek çeşitlerine karşı sağlıklı bir alternatif olması beklenen ekmeğin üretiminde fırıncılara yardımcı olacak.
Filizlenmiş tahıl, bitki tam olgunlaşmadan önce hasat edilen kısmı oluşturuyor. Filizlenmiş tahılın beyaz ekmek, makarna ve pirinç yapımında daha sağlıklı bir alternatif olduğu konusunda anlaşmaya varılmışken bazı beslenme uzmanlarının, sağlık üzerindeki genel etkileri konusundaki tartışmaları hala sürüyor.
1867’de Utah Logan’da kurulmuş bir un ve tahıl değirmeni olan Central Milling Company, ülkedeki en büyük organik un tedarikçilerinden biri. Aynı zamanda Utah eyaletindeki en uzun faaliyet süresine sahip işletme olarak bilinen Central Milling’in tesisi, sahip olduğu 11 siloda 3.6 milyon pound ham buğday depolayabiliyor ve tesise her gün 10-15 kamyon buğday yükü getiriliyor.

Bir önceki yazımız olan "BAKAN EKER: “TMO gerektiğinde piyasaya müdahale eder”" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Rusya’yla buğday anlaşması yapan Tahran’ın gözü Irak un pazarında

Rusya ve Kazakistan’la 5 yıllık buğday anlaşması yapan İran’ın Rusya’dan toplamda yıllık 1,5 milyon ton …