CBH Group, Blue Lake Milling’i satın aldı

CBH Group, önde gelen yulaf üreticilerinden biri olan Blue Lake Milling’i satın aldığını duyurdu.

 haber168Avustralya merkezli CBH Group, Güney Avustralya ve Victoria’da faaliyet gösteren bir numaralı yulaflı ürün üreticisi, Avustralyalı Blue Lake Milling’i satın aldı. CBH Group Başkanı Wally Newman, bunun kooperatifin yaptığı ilk bölgesel yulaf stratejisi olduğunu ve bu sayede CBH Group’un Batı Avustralya’daki yulaf endüstrisinin gelişimini ve büyümesini destekleyeceğini söyledi ve şunları ekledi: “Blue Lake Milling’in satış işlemi, kendi başına güçlü bir finansal yatırım. Batı Avustralyalı yulaf yetiştiricilerine yatırım çeşitleri sunabilir. Bu da, yetiştiricilerin depolama ve nakliye masraflarını azaltmaya yardımcı olacak alternatif bir gelir akışı sağlayabilir. Ancak daha da önemlisi bu yatırım kooperatife Güney Doğu Asya yulaf pazarına girebilme ve bölgede önemli şekilde varlık gösterebilme fırsatı sağlıyor.”

Blue Lake Milling’in Güney Avustralya’nın Bordertown bölgesinde ve Dimboola’da yer alan iki tesisinin, yıllık toplam 60 bin tonluk kapasitesi olduğu da belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan "Cimbria’ya Mısır’dan rekor sipariş" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …