Carr’s Milling toparlanma aşamasına geçti

merkezli Carr’s Milling Industries, 2012’deki kötü hasat ve kapanan fabrikanın ardından bu sezon yeniden toparlanma aşamasına geçti.

Fazla kapasite, girdi fiyatlarındaki dalgalanmalar ve kötü hasat nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan İngiliz değirmencilik endüstrisinin önde gelen firmalarından Carr’s Milling Industries, yeniden yükselişe geçiyor. Rakiplerinin bir bir kapanmasının ve yurtdışı buğdayına olan bağımlılığın, Carr’s Milling Industries’in yeniden tırmanışa geçmesine aracılık edeceği belirtiliyor.

Firma yetkilileri, un öğütme endüstrisinin aşırı kapasite ve son yıllardaki dalgalı fiyatlandırma ile boğulduğunu söyledi. Ancak İngiliz basın organlarına yer alan habere göre; 2012’de İngiltere’de yaşanan kötü hasat, tahıl ithalatı ihtiyacının arttıracak ve bu durum da Kirkcaldy Fife ve Silloth Cumbria’da limanları yanında yer alan tesisleri ile Carr’s firmasının işine yaracak.

2013 yılında da hasadın düşük hacimlerde kalması bekleniyor, yani yurtdışından gelecek olan buğdaya olan ihtiyaç devam edecek gibi görünüyor. Bu yılın başında firmanın Glasgow’da Dunaskin Street’de bulunan Hovis fabrikasının kapanmasından İskoç firmaları da yararlandı. Ancak Hovis tesisinin kapanması, firmanın kapasite baskısının hafiflemesini sağladı.

Bu gelişmelerle birlikte, firmanın 30 yıldan uzun zamandır İskoçya’da kurmayı planladığı 17 milyon Euro değerindeki un fabrikasının da Eylül ayı boyunca Kirkcaldy’de açılması bekleniyor.

Carr’s yetkilileri konu hakkında şunları söyledi: “Faaliyet marjlarındaki planlanan önemli verim ve gelişmeler gelecek yıl boyunca sürecek.”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Investec analistleri, bu yılki tahminlerini değiştirmediler fakat şunları eklediler: “Yeni açılacak un fabrikası, un değirmenciliğini yeniden kabul edilebilir seviyelere getireceği için gelecek yıl kar anlamında ilerleme bekliyoruz.”

Bir önceki yazımız olan "Bühler, Tayland’daki pirinç teknolojileri pazarını genişletiyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Margarita Louis-Dreyfus, aile şirketini tek elde toplayacak

Dünyanın en büyük dört tarımsal emtia ticareti şirketinden biri olan Louis Dreyfus Company’nin (LDC) büyük …