Cargill’in tahıl ambarını Ardent Mills işletecek

Kuzey Amerika’nın köklü işleme şirketlerinden , Albany Limanı’ndaki bir silosunun işletmesini devralmak için Cargill ile anlaşmaya vardı. Söz konusu silo, 300 bin ton kapasiteye sahip.

ABD’nin önde gelen tahıl işleme ve katkı maddesi şirketlerinden Ardent Mills, New York eyaletindeki Albany şehrinde sahip olduğu değirmeninin yakınındaki tahıl silosunun işletmesini üstlendi. Şirket, emtia devi Cargill’le bu konudaki görüşmelerin sonuca ulaştığını açıkladı. 300 bin ton kapasiteye sahip silo, geçmişte ve diğer tahılları depolamak için kullanılmıştı.
Ardent Mills Albany fabrikası yöneticisi Sean Gager, tahıl ambarı ve içerdiği ekipman sayesinde bölgedeki fırınlara, gıda üreticilerine ve yemek servisi şirketlerine daha iyi hizmet vereceklerini dile getirdi. Gager, yeni tesisle Ardent Mills’in müşteri ve tüketiciler ile topluma tahıl temelli yenilikçi ve besleyici çözümler üretmede güvenilir bir partner olma vizyonlarının güçlendiğini kaydetti. “Bu tahıl tesisini işletme hakkını elde etmek, büyüme ve müşterilerimizin kazanmasına yardım etme arzumuza hizmet eden stratejimizle uyumlu.” diyen Gager, tesisin kendilerine güç katacağını belirtti. Gager, ülkenin Doğu kıyılarındaki müşterilere yönelik tahıl bazlı besleyici ürün geliştirme hizmetleri için yeni tesiste sorunsuz bir geçiş sürecini beklediklerini vurguladı. Gager, “Bu yeni tahıl ambarıyla birlikte bölgedeki değirmenimizin geleceği konusunda heyecan duyuyoruz. Bu imkanları, inovasyonu ve tedarik zinciri verimliliğini destekleme konusunda kullanabileceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan "Bunge, şeker işletmelerini elden çıkarmaya çalışıyor" başlıklı makalemizde "Bunge" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …