Cargill, Krefeld’deki fabrikasında artık buğday işleyecek

ABD’li gıda devi , ’deki nişasta ve tatlandırıcı fabrikasını genişleteceğini duyurdu. fabrikasında artık buğdayı hammadde olarak kullanacağını açıklayan şirket, genişletme çalışmalarını 2020’de tamamlamayı planlıyor. 

Cargill’in, Almanya’nın Krefeld şehrindeki nişasta ve tatlandırıcı fabrikasını iki yıl içinde büyüteceği bildirildi. hammaddesi olarak kullanılan fabrikada artık kullanılacak. Reuters’e konuşan bir şirket sözcüsü, “Halen planlama sürecindeyiz. Çalışmalar 2020’de tamamlanacak,” dedi. Sözcü, üretim kapasitesi veya kaç ton kullanacağına ilişkin bilgi vermedi. Krefeld fabrikası şu anda reçel, tatlı, sakız ve krema tozu gibi ürünler için mısırdan nişasta ve tatlandırıcılar üretiyor. Tesisin genişletilmesinin ardından fabrikada buğdayı proteini, özelleştirilmiş endüstriyel nişastası ve gelişmiş biyoyakıtlar da üretilecek.

CARGİLL, MANITOBA ELEVATÖRÜNÜ GENİŞLETİYOR
Cargill, Kanada’nın Manitoba eyaletinde bulunan 13 bin 500 ton kapasiteye sahip elevatör kompleksinin kapasitesini 9 bin ton artırmak için 15 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını açıkladı. Tesise yapılacak yatırımla “daha hızlı” alım ve sevkiyatın sağlanacak, Kanada Ulusal Demiryolları (CN) ana hattına bağlanan geliştirilmiş 100’lü vagon yolu sistemi devreye sokulacak. İnşaatın bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor. Şirketten yapılan açıklamada, “Daha fazla depolama alanı ve demiryolu kapasitesi, bölgedeki çiftçilere ürünlerini satması ve taşıması için daha fazla imkân sağlayacak. Özellikle bu büyütme çalışması, soya fasulyesi üreticileri için iyi bir haber.” denildi.

Bir önceki yazımız olan "Brezilyalı Amaggi, Ciapar’ı almak için görüşmelere başladı" başlıklı makalemizde "Amaggi ve Ciapar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

FEED PLANET’İN BAŞARISI YURT DIŞINDA ÖDÜLLE TAÇLANDI

Feed Planet, Tahran’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve yem sektörüne hitap eden FeedExpo fuarında basın …