Cargill iki yağ tohumu tesisini Bunge’ye satıyor

Cargill, Bunge’ye iki yağ tohumu işleme tesisi ile Hollanda ve Fransa’daki işletmelerini satmayı planlıyor. Tesislerin toplam yıllık işleme kapasitesi yaklaşık iki milyon ton değerinde.

cargillCargill ve Bunge Limited, Cargill’in Bunge’ye iki yağ tohumu işleme tesisi ile Hollanda ve Fransa’daki işletmelerini satacağı bir anlaşmaya girme niyetleri olduğunu duyurdu. Cargill’in açıklamasına göre Hollanda’daki işlem, Port of Amsterdam’daki ve kolza tohumu ile soya yağı rafine tesisinin yanı sıra hammaddelerin kırma tesisine deşarjı ve burada muhafazası için ayrılmış kargo limanı terminali varlıklarını içeriyor. Fransa’da ise Port of Brest’te yer alan ve kolza tohumu kırma tesisi buna dahil. İki tesisteki toplam yıllık işleme kapasitesi yaklaşık iki milyon ton değerinde. Varlıkların, Bunge’nin Avrupa’da devam eden soya işleme faaliyetlerini önemli derecede tamamlayıcı nitelikte olduğu ve Bunge’nin temel Kuzey Avrupa konumlarında küresel yağ tohumu işleme ayak izini genişletmesine, Avrupa’nın pazarında varlığını büyütmesine ve global akış ve lojistik hizmetlerini müşterileri için optimize etmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …