Cargill, Ekol Gıda’nın %51’ini satın aldı

Cargill, Türkiye’nin önde gelen ön karışım ve yem katkı maddeleri üreticisi Ekol Gıda’nın yüzde 51’ini satın aldığını duyurdu.

1Cargill’in hayvan beslenmesiyle ilgili birimi, Türkiye’de ön karışım ve yem katkı maddeleri alanında faaliyet gösteren lider firma Ekol Gıda’nın çoğunluk hissesi için satış anlaşmasını tamamladı. Düzenleyici makam onayına tabi olan anlaşmanın 2015 yılının yaz aylarında tamamlanması bekleniyor.
Cargill’in hayvan beslenmesi birimi Başkan Yardımcısı ve Grup Direktörü Mark Poeschl konuyla ilgili şu yorumda bulundu: “Müşteriler daha zengin bir deneyim için Cargill’in geniş ürün portfolyosuna ve teknik alandaki uzmanlığına ulaşabilecekler. Ticari odak noktası Türkiye ve seçilmiş ihracat pazarları olacak. Böylesi önemli bir adımı Cargill ile birlikte atmaya karar verdiği için Ekol Gıda adına gururluyuz. Ekol Gıda’nın Genel Müdürü ve kurucu ortaklarından biri olan Serhat Çelik de “Anlaşmamız ön karışım ve yem katkı maddelerinde mevcut olan müşteri ağımızı ve derin pazar bilgimizi güçlendirecek. Yönetici ekibimiz hâlihazırdaki müşteri tabanımıza hizmet etmeye devam edecek” yorumunda bulundu.

 

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …