Bunge şeker ticareti işinden çıkıyor

Amerikalı tarımsal endüstri devi , yılın dördüncü çeyreğindeki kaybın ardından ile dağıtımı işinden çıkıyor. Brezilya’da sekiz şeker ve etanol tesisi bulunan ’nin 20 milyon tondan fazla kapasitesi var.

Bunge Yönetim Kurulu Başkanı , şirketin tahıl ve yağlı tohumlar işine yoğunlaşırken küresel şeker ticareti piyasasından çekileceğini açıkladı. Schroder, şirketin şeker tesislerine almak için “bazı ilgili taraflar” olduğunu belirtti, ancak bu konuda herhangi bir isim vermedi. 200 yıllık şirketteki mali yapının iyileştirilmesi için baskı altında bulunan Schroder, dördüncü çeyrekteki kayıpların ardından daha da büyük bir baskı altında kaldı. Bunge bu darboğazda, rakibi Archer Daniels Midland’in satın alma girişimiyle yüz yüze kalmıştı.
Schroder, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Bunge’nin şeker ticaretinin diğer endüstri üyelerine değerli olabileceğini düşündüğünü söylerken, “Birkaç ilgili taraf var, bu bizim ilk hareket yolumuz olacak,” dedi. Bunge, küresel şeker endüstrisinde hem üretici hem de satıcı olarak önemli bir aktör. Brezilya’da sekiz şeker ve etanol üretim tesisi bulunan Bunge’nin 20 milyon tondan fazla bir kapasiteye sahip. Son yıllarda yaşanan fazla tahıl üretimi sonrasında bu ürünleri alan, satan, depolayan ve nakliye eden büyük tarımsa emtia şirketleri zorluk yaşıyordu. Tahıl endüstrisinin devleri ADM, Bunge, Cargill ve Louis Dreyfus’in ana emtia ürünlerinin operasyonlarındaki kar marjları iyice daralmıştı.

Bir önceki yazımız olan "Bühler 2017’de güçlü ve kârlı bir büyüme elde etti" başlıklı makalemizde "2017, Bühler ve güçlü ve karlı büyüme" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …