Bunge Meksika’daki Grupo Altex Wheat Mills’i satın aldı

Bunge, ’nın önde gelen değirmencisi Grupo Altex’in işletmesini satın almak için anlaştığını açıkladı.

Bunge Limited firmasının Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren kolu olan Bunge North America, Grupo Altex S.A. de C.V.’nin işletmesini satın almak için anlaştı. Anlaşmanın finansal maddeleri açıklanmadı. Yasal onay ve geleneksel kapanış koşullarına bağlı olarak satın alma sürecinin yılsonunda tamamlanması bekleniyor.Meksika’nın önde gelen değirmencisi Grupo Altex, yıllık yaklaşık olarak 800 tonluk işleme kapasitesine sahip altı tane işletiyor. Firma ekmek unu, pişirilmiş ürünler için hazır , tortilla, pizza ve için irmik de dahil olmak üzere birçok buğday çeşidi ile geniş bir portföyde yapıyor. Meksika’nın önemli popülasyon merkezlerine hizmet sunmak için çok iyi bir şekilde konumlandırılmış olan bu değirmenler, önemli un müşterilerine ülke çapında servis sağlayabilme açısından Bunge’nin Harinera La Espiga’da bulunan buğday unu işletmesini tamamlayıcı nitelikte olacak.

REKABETÇİ BİR PAZARDA KARLI BÜYÜME İÇİN SAĞLAM BİR PLATFORM

Bunge Limited’ın Food&Ingredients Genel Müdürü Gordon Hardie, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Bu yatırım, Kuzey Amerika işletmemizin sürekli başarısını devam ettirerek temel gıda ve malzemeler bölümümüzü daha da güçlendiriyor. Grupo Altex tecrübeli bir ekibe, verimli varlıklara ve yenilikçi bir ürün portföyüne sahip. Bütün bu özellikler, rekabetçi bir pazarda karlı büyüme için sağlam bir platform sağlayacak.”

Bunge, değirmenlere ek olarak Grupo Altex firmasının ürün markalarını ve yenilik merkezini de satın almış oluyor.

Bunge North America Başkanı ve CEO’su Todd Bastean ise, “Ürünlerinin bütünlüğünü korumak için dünyanın en tanınmış gıda şirketleri ile ortak olduğumuz için Grupo Altex de Bunge’nin ve hizmete odaklanma anlayışını paylaşıyor. Meksika değirmencilik varlıklarımızı Kuzey Amerika’daki buğday hazırlama imkanlarımızla geliştirerek müşterilere verimli ve güvenilir bir tedarik zinciri sunabiliriz.” dedi.

 

“MÜŞTERİLERİMİZ VE ÇALIŞANLARIMIZIN YARARINA OLACAĞINDAN EMİNİZ”

Grupo Altex Başkan Yardımcısı Jose B. Avalos da konu ile ilgili şunları belirtti: “Çok da kolay bir karar olmayan buğday değirmeni satışımızın, hissedarlarımızın, özellikle de müşterilerimizin ve çalışanlarımızın yararına olacağından eminiz. Bunge, işletmeyi büyütmek için oldukça iyi organize olmuş bir firma.  Satıştan elde edilen gelir, stratejik planımızla tamamen aynı doğrultuda olarak meyve ve sebze işleme işletmemizdeki pozisyonumuzu güçlendirmek için kullanılacak.” Bunge satış işlemi için Rothschild ve Rabobank’ten tavsiye aldı.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …