Bunge, genel merkezini St. Louis’e taşıyor

Dünyanın en büyük tarımsal endüstri devlerinden Bunge, şu New York’ta bulunan genel merkezini, ülkenin kuşağının kalbindeki St Louis’e taşıma kararı aldı.

Tarım, gıda ve katkı maddeleri alanında lider kuruluşlardan Bunge Limited, ABD’nin New York şehri yakınlarındaki genel merkezini Missouri eyaletindeki St. Louis şehrine taşıyacağını duyurdu. Dünyanın en büyük işleyicisi ve uluslararası tahıl ticaretinde önde gelen şirketlerden olan Bunge, taşınma sürecinin gelecek yılın haziran ayında gerçekleşeceğini ve yeniden yapılanma çalışmalarının 35 ila 45 milyon dolara mal olacağının açıkladı.
Bunge CEO’su Gregory A. Heckman, “St Louis, Bunge ve mevcut Kuzey Amerika operasyonlarımız için zaten bir merkez niteliği taşıyor. Şehir, birçok gıda, tarım, hayvan sağlığı ve bitki teknolojisi kuruluşuna ve bu alandaki müşterilere ev sahipliği yapıyor.” dedi. Şirketin genel merkezini, zaten büyük iş hacmine sahip oldukları bir noktaya taşınmalarının, Bunge’nin çalışma modelinin daha verimli ve gelişmiş bir global iş yapısına uyumlu hale getirilmesi bakımından önemli olduğunu belirten Heckman, “Şimdi St. Louis’teki varlığımızı güçlendirerek yeni büyüme ve gelişme fırsatlarını dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu. Şirket, yeni genel merkeze taşınmak için şu anda ilk planlamaları yapıyor. Taşınma işleminin 2020’nin ikinci çeyreği bitmeden tamamlanması bekleniyor.
Bunge’nin varlıklarının büyük bir kısmı Güney Amerika’da bulunuyor. Şirket, buradaki çiftçilerden mahsul satın alarak işliyor ve ihraç ediyor. Genel merkezi daha önce Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde bulunan Bunge, New York borsasına kote olmadan önce 1998 yılında New York’a taşınmıştı.
Bunge; yağlı tohum ve tahıl ürünleri ile katkı maddelerinin tedariği, işlenmesi ve satışı alanlarında faaliyet gösteriyor. 1818 yılında kurulan şirketin dünya genelinde 31 bin kişiye istihdam sağlıyor, 360’ın üzerinde liman, yağlı tohum işleme tesisi, tahıl silosu, gıda ve katkı maddesi ve paketleme tesisleri işletiyor.

Kontrol edin

AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük …