kek_banner_640x100.jpg

Bühler’den Nairobi’de un kalite kontrol semineri

uzmanları, Nairobi’deki Değirmencilik Okulu’nda, unun belirli özellikleri ve kalitesi ile yenilikçi değirmen teknolojileri üzerine bir günlük seminer verdi.

Değirmenciliğin öncü markası Bühler, geliştirdiği teknolojilerin yanı sıra eğitim faaliyetleriyle de sektörün gelişimine katkı sağlıyor. Değirmencilik sektörünün 75 kadar temsilcisi, kısa bir süre önce Nairobi’deki Değirmencilik Okulu’nda bir araya gelerek un kalitesini artırmak için yenilikçi ve düşük maliyetli teknolojiler hakkında Bühler uzmanlarından bilgi aldı. Bühler tarafından verilen bir günlük seminerde, değirmen ve fırıncılık endüstrisindeki son eğilimlere ve gelişmelere değinildi.
Seminerde unun belirli özellikleri, kalitesi ile endüstriyel fırıncılar ile evler için seçkin unların üretimi için yenilikçi değirmen teknolojiler üzerinde duruldu. Ayrıca un özelliklerinin kesin analizi ve belirli un bileşenlerinin pişirme özellikleri üzerine etkisine de değinildi. Son olarak, katılımcılar, çeşitli un katkı maddeleri ve bunların ekmek, kek ve gibi nihai ürünler üzerindeki olumlu etkileri hakkında bilgi edindi. Bühler, Un Birimi ile bilgi paylaşımı için seminerler düzenlemenin yanı sıra müşterilere nihai ürünlerin kalitesini artırmak amacıyla özel karışımlar ve özel çözümler sunuyor.

Bir önceki yazımız olan "Rusya, değirmen sayısını artırmayı planlıyor" başlıklı makalemizde "değirmen sayısı artacak, Rusya ve tahıl üretimi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Türkiye, dünya un ihracatında birinci, makarna ihracatında ikinci

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye’nin dünya un ihracatında birinci, dünya makarna …