Bühler, Uzwil’de inovasyon yerleşkesi kuruyor

Bühler, inovasyon vizyonunu daha hızlı uygulamak ve dijital çağın faydalarını müşterilerine sunmak amacıyla, İsviçre’nin Uzwil kentinde bir inovasyon yerleşkesi kuruyor.

150 yıldan fazladır daha iyi bir dünya için gerçekleştirdiği inovasyonlarla büyüyen Bühler, dijital çağın faydalarını müşterilerine sunmak amacıyla İsviçre’nin Uzwill kentinde inovasyon yerleşkesi kuruyor. Yaklaşık 50 milyon İsviçre frankı değerinde olması beklenen yatırım, şirketin inovasyon ve teknoloji kapasitesini güçlendirecek. İnşası 2017 yılının üçüncü çeyreğinde başlayacak olan yerleşkenin 2019’ başında tamamlanması bekleniyor. Bühler CEO’su Stefan Scheibe, bu yatırımla birlikte, gelecek nesiller için daha iyi bir geleceğe katkı yapan inovasyonlarla büyümeyi amaçladıklarını belirtti.

İNOVASYONUN MERKEZİNDE
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VAR
İnovasyonlarının odak noktasının sürdürülebilirlik kavramı olduğunu ve bu yatırımla da sürdürülebilir çözümler sunma yönündeki iş odaklarını daha da güçlendireceklerini ifade eden Bühler’in Baş Teknoloji Sorumlusu Ian Roberts şunları aktardı: ”Dijitalleşmeyle birlikte gelen radikal değişiklikler ve sürdürülebilirliğin yarattığı zorluklar, bugün Bühler’in desteklediği sektörleri dönüştürüyor. Bühler, bu dönüşümün getirdiği fırsatları yakalamak için sektördeki en iyi inovasyon yerleşkesini kuruyor ve kendi müşterileri, yeni şirketler, akademisyenler, stajyerler ve tedarikçiler de dâhil olmak üzere tüm ekosistemi bunun bir parçası haline getiriyor. Ayrıca farklı ve yenilikçi ürün ve servislerin de sürekli olarak üretimini gerçekleştirecek”.

MODERNLEŞMEDE BİR SONRAKİ ADIM
Yeni inovasyon yerleşkesi, Bühler’in Uzwil tesisinde sürdürdüğü modernleşmedeki bir sonraki adım olarak kabul ediliyor. Söz konusu proje, en iyi inovasyonu, araştırmayı, eğitim ve öğretimi, ve lojistiği gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Bühler aynı zamanda, işbirliği merkezi ve teknoloji laboratuvarlarını içeren bir inovasyon merkezi kurma kararıyla şirket tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Scheiber, “Müşterilerimizle, yeni şirketlerle, akademisyenlerle, mühendislerle ve bilim insanlarıyla yakın ortaklık kurarak geleceğin teknolojilerini ve dijital iş modellerini geliştirmek için ilham verici bir ortam yaratacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Anchor Ingredients’den bakliyat yatırımı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

155 milyar dolarlık buğday pazarın teknolojisi İDMA’da görücüye çıkıyor  

155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin …