Biomin Çin’de 5600 m²’lik Yeni Üretim Tesisi Açtı

Hayvan besleme ve sağlığı konusunda dünya devlerinden biri olan , ’deki kapasitesini yeni bir tesis ile artırdı. ’in Wuxi şehrinde açılan 5 bin 600 metrekarelik tesis, müşterilere kalite kontrol ve analiz hizmeti verecek.

Biomin, hızla büyüyen Çin pazarındaki payını artırmak üzere bu ülkede yeni bir yatırım yaptı. Avusturya merkezli şirket, Çin’in Jiangsu eyaletinde bulunan Wuxi kentinde yeni bir üretim tesisi kurdu. Yıllık üretim kapasitesi 32 bin ton olan tesisin açılışında konuşan Biomin Genel Müdürü Hannes Binder, “Şirketimiz, Çin’deki müşterilerine hizmet vermeye kendisini güçlü bir şekilde adamıştır. Bu yatırım da gelecek için yüksek azmimizi yansıtıyor.” dedi.
5 bin 600 metrekarelik tesiste, kontamine yemlerde bulunan mikotoksinleri deaktive ederek hayvan sağlığını korumak üzere özel olarak geliştirilmiş katkılardan oluşan Mycofix® ürün hattı ile organik ve inorganik asitler ile bunların tuzlarının karışım halindeki kombinasyonlarından oluşan Biotronic® ürün hattı bulunuyor. Şirket, yeni tesisin devreye girmesiyle global Mycofix® üretim kapasitesini ikiye katlayacak. Ofisler ve büyük bir deponun yer aldığı Wuxi tesisinde, yem güvenliği yönetimi ve test prosesi kurallarına ve gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış 360m²’lik bir laboratuvar bulunuyor. 20 yıla yakın bir süredir Çin pazarında faal olan Biomin, bu ülkedeki ilk tesisini 2004 yılında açmıştı. Hayvan beslemesi ve sağlığı konusunda lider olan şirket, hayvan performansını ekonomik açıdan fizibil şekilde geliştiren yem katkıları, premiksler ve hizmetler üretiyor.

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …