BAYER, TAHILDA GÖZÜNÜ BREZİLYA’YA DİKTİ

Alman kimya ve ilaç devi , tahıl teknolojileri alanında Brezilya’da 2018 ve 2109’da gelir artışı bekliyor. Güney Amerika ülkesi, tahıl bilimi biriminin ikinci büyük pazarı haline gelmiş durumda ve şirketin büyümesini sağlayan başlıca faaliyet alanı konumunda.
Bayer’in tahıl bilimi birimi başkanı Liam Condon, São Paulo’da gazetecilere yaptığı açıklamada, tohum ve ilaçları üreticisi Monsanto Co’nun şirket bünyesine katılmasının ardından Brezilya’da 3,9 milyar dolarlık bir ciroya ulaşacaklarını söyledi. Brezilya’daki satışların yaklaşık yüzde 80’ini ilaçları ve genetiği değiştirilmiş tohumların belgelendirme işleri gibi kalemler oluşturacak. Birimin uygulayıcı müdürü Gerhard Bohner ise Monsanto ile birleştikten sonra Brezilya’daki satışlarının yüzde 60 oranında arttığını söyledi. İlaç ve tüketici sağlığı alanlarında da faaliyet gösteren Bayer’in Monsanto’yu satın alması, işinin şirket için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Durgun ekonomisinin başarılı olduğu nadir alanlardan birinin sektörü olduğu dikkate alındığında, Brezilya için teknolojilerinin ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkıyor.
Liam Condon, 73 milyon dolara satın aldıkları Monsanto ile entegrasyonun, düzenleyici kurumların onayının ardından ağustos ayında başlayacağını ve eylülde iki şirketin elde ettiği sonuçların bir arada değerlendirileceğini de sözlerine ekledi. REUTERS

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …