AUSD, GUSAD ve DUNSAD Derneklerinden Ortak Konferans

Un sanayisinin üç büyük derneğinden Kıbrıs’a çıkarma. Dünya un ihracat şampiyonu Türk Un sanayisinin büyük bir kısmını temsil eden Anadolu Un Sanayicileri Derneği (), Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği ( ) ve Dicle Un Sanayicileri Derneği ( ) Kıbrıs’ta, “2019/2020 Hasat Yılı ve Hasat Sonrası” konulu konferans düzenleyecek.

Ticaret Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin katılım sağlayacağı ortak konferans Anadolu Un Sanayicileri Derneği, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği ve Dicle Un Sanayicileri Derneği’nin iş birliğinde 18-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlenecek, “2019/2020 Hasat Yılı ve Hasat Sonrası” konulu toplantıda ülke ve dünya gündemleri masaya yatırılacak.

AUSD, GUSAD ve DUNSAD ortak organizasyonunda Concorde Luxury Resort Hotel Kıbrıs’ta gerçekleştirilecek programın açılış konuşmasını Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, İhracat Genel Müdürü Volkan Ağar, GUSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet , AUSD Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Özkaşıkçı, DUNSAD Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Duyan ve Çukurova Un Sanayicileri Derneği Başkanı Bekir Bağış yapacak. Açılış konuşmalarının ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreteri Prof. Dr. , “Küresel ekonomi politiğin, ticaretin geleceği ve Türkiye’ye etkileri” konulu bir sunum yapacak.

Yurt içi ve yurt dışı pazarların nabzının tutulacağı panelde ise  “2019/2020 Hasat Yılı ve Hasat Sonrası Öngörüleri” değerlendirilecek.  Moderatörlüğünü Victam international Türkiye ve Ortadoğu Temsilcisi Edip ’ın yapacağı panelde sektöre birçok alanda hizmet eden GUSAD Onursal Başkanı duayen işadamı Erhan Özmen ‘Sektörel Ufuk Turu’ ile katılımcılara yol gösterecek.

Panel kapsamında Anadolu Un Sanayicileri Derneği (AUSD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Özkaşıkçı, “Türkiye üretimi ve yapısal sorunları”na dikkat çekecek.

Rusya Piyası Araştırmaları Kurumu Genel Müdürü Dr. Dimitri N. Rylko, “Karadeniz ve Rus Buğday Pazarı” ve Ukrayna Değirmenciler Birliği Başkanı Rodion Rybchinskiy, “Ukrayna buğday piyasası 2019/2020 , Kalite, Fiyat, İhracat pazarları” hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

AYRINTILI PROGRAM için tıklayınız…

Kontrol edin

Bühler, Mill E3 ile endüstriyel değirmencilikte devrim yaptı

Bühler, endüstriyel değirmen tesisleri, prosesleri ve makineleri için tamamen yeni bir yaklaşım geliştirdi. Bühler, Mill …