Ardent Mills organik sertifikalı tesislerini genişletiyor

Ardent Mills, 2019 yılına kadar ABD’deki organik buğdayın dönümünü iki katına çıkarmak için çiftçilerle birlikte çalışıyor. Şirket, bu amaç doğrultusunda organik sertifikalı ve ambalajlama lokasyonlarını da genişletiyor.

ardentÖnde gelen un öğütme ve bileşenler şirketi Ardent Mills, üretici programını, daha fazla organik sertifikalı öğütme ve ambalajlama lokasyonu ile depolama ekleyerek, toplam yedi ABD eyaletine ve bir Kanada eyaletine kadar genişletti.
Ardent Mills, 2016 yılında Colorado, Idaho, Kansas, Michigan, Nebraska, Teksas ve Wyoming ile Kanada’nın Saskatchewan bölgesinde, organik buğdayın dönüm anlaşmalarını yaparak üreticilerle olan güçlü ilişkilerini koruyor. Şirket yakın zamanda tamamı kalite, istikrar ve performansa odaklanan sekiz adet organik sertifikalı öğütme ve ambalaj lokasyonunun yanı sıra, bir depolama tesisine sahip olacak.
Ardent Mills CEO’su Dan Dye, “İlk duyurumuzdan itibaren, restoranlardan ve gıda şirketlerinden taze tariflerde, ambalajlı tariflerde ve menü tariflerinde kullanılmak üzere giderek artan oranda organik unu talebi alıyoruz.” diyor ve ekliyor: “Bu, üreticilerin gelişmekte olan pazarın bir parçası olmalarına ve organik sertifikasyona giden yolda ürünleri için katma değer sağlamalarına önemli bir fırsat tanıyor. 1996 yılından bu yana organik un üretimi yapıyoruz ve bu önemli talebi karşılamak için iyi bir konuma sahibiz.”

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …