Archer Daniels Midland’e yeni direktör

Archer Daniels Midland şirketi, 95. Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nda yeni yönetim kurulunu belirledi. Şirketin yeni direktörü Michael S. Burke oldu. 150’den fazla ülkede altyapı varlıkları tasarlayan, geliştiren, finanse eden ve işleten AECOM’un genel başkanı ve CEO’su olan Burke, daha önce aynı şirkette kurumsal stratejiden sorumlu başkan yardımcısı, kurumsal direktör, finans direktör ve başkan olarak görev yapmıştı. Burke AECOM’a katıldığı 2005 yılından önce KPMG LLP’de farklı liderlik pozisyonlarında bulunmuştu. ADM Yönetim Kurulu ayrıca, hissedarlara 7 Haziran’da şirketin adi hisselerinden yüzde 33,5’lik nakdi temettü ödeme kararı aldı. Bu, 86 yıldır her çeyrekte temettü ödeyen ADM’nin 346. ödemesi olacak.

ADM ayrıca, Forbes dergisinin 2018’deki Amerika’nın En İyi İşverenleri listesine girdiğini açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl da aynı listeye 410. sıradan girmişti. Bu yıl ise 44 basamak yükselerek 366. sıraya yükseldi. ADM’nin insan kaynaklarından sorumlu başkan yardımcısı Michael D’Ambrose, “Forbes’tan iki yıl üst üste bu takdiri almak bizim için bir onurdur ve Amerika’nın en iyi işverenleri arasında olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. ADM’nin dünya genelinde 31 bin çalışanı var.

Bir önceki yazımız olan "ABD’de kışlık buğday üretimi son 16 yılın en düşük seviyesinde" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …