Anchor Ingredients’den bakliyat yatırımı

Anchor Ingredients, Kuzey Dakota’da bezelye işleme tesisi kuruyor. Yeni tesisin, şirketin kapasitesini artırması ve müşterilerin bitkisel proteinlere yönelik giderek artan talebine cevap vermesi bekleniyor.

Gıda ve evcil hayvan yemi endüstrileri için kaliteli malzeme tedarikçisi Anchor Ingredients, Kuzey Dakota’da kuracağı bezelye işleme tesisinin temellerini attığını duyurdu. Bu stratejik yatırımın, Anchor’u hızla büyüyen bakliyat alanında lider konuma getirmesi bekleniyor. Anchor’un yeni bezelye işleme tesisinin, şirketin üretim kapasitesini artırması ve müşterilerin bitkisel proteinlere yönelik giderek artan talebine cevap vermesi bekleniyor. Tesisin, en yeni üretim teknolojilerini kullanacağı belirtilirken işlenmiş kuru bezelye proteini ile bezelye nişastası üretiminde temel gıda güvenliği kurallarına da uyacağı duyuruldu. Hali hazırda devam eden tesis inşaatının 2017 yılı bitiminde tamamlanacağı ve faaliyete geçeceği belirtiliyor. Yeni tesisin üretime girmesiyle birlikte, Anchor’un premium ürün portföyüne bakliyat bileşenleri de eklenmiş olacak. Anchor’un satış ve pazarlamadaki uzmanlığı ile birlikte şirket, ürünlerini hem gıda hem de evcil hayvan yemi pazarlarına sunabilecek.

Bir önceki yazımız olan "Türkiye, Rus buğdayını vergisiz ithalat listesinden çıkardı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO’ya sıfır gümrükle 1 milyon ton buğday ithalat izni

Hububat ve bakliyatın gümrük vergisi sıfırlandı. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) buğday, arpa, mısır, pirinç ve …