Alman Mackprang şirketi iflas başvurusu yaptı

Almanya’da 139 yıllık şirketi, iflas işlemlerinin başlatılması için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Ülkenin köklü firmalarından olan , hayvan yemi ve yem katkı maddeleri ticareti yapıyordu.

Alman Mackprang şirketi, iflas işlemleri için 9 Şubat’ta başvuruda bulundu. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Hisse sahipleri ve büyük bankalar arasındaki yoğun görüşmelere rağmen Mackprang jr. GmbH & Co. KG’nin geleceği için yeni bir iş modeli üzerinde mutabakat sağlanamadı. Bu yüzde, yönetim kurulu Hamburg Yerel Mahkemesi’ne iflas işlemlerinin başlatılması için başvurdu. Geçici tasfiye yönetiminin denetimi altında ticari işlemlerimizi son ana kadar sürdürmeye çalışacağız.” denildi. Reuters’a konuşan CEO Jens Kass da geçici yönetim kreditörlerle görüşürken şirket faaliyetlerinin süreceğini söyledi.
Bir aile şirketi olan Mackprang, tarımsal hammadde ticareti yapan bir firma olarak C. Mackprang jr. GmbH & Co adıyla 1878’de kuruldu. Hamburg merkezli 139 yıllık şirket; tahıl işliyor, hayvan yemi olarak kullanılacak maltlık , kolza tohumu küspesi ve soya küspesi gibi yemlerin ticaretini yapıyor. Şirketin, en büyük hissedarı Alman Bohnhorst.

Bir önceki yazımız olan "Tahran, Irak’a un ihracatı için Moskova ile buğday pazarlığı yapıyor" başlıklı makalemizde " pazarlığı, Irak ve Moskova" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

ABD’de kışlık buğday üretimi son 16 yılın en düşük seviyesinde

 ABD’li üreticiler, ülkenin tahıl ambarı olan bölgelerdeki tarım arazilerini mahveden kuraklık ve dünya genelindeki buğday …