Alapala’dan Interflour’a Yeni Değirmen

Asya’nın önde gelen üreticisi , teknolojileri devi ile ’de yeni bir kurdu. 35 milyon dolarlık tesis günlük 500 tonluk kapasitesine sahip.

Değirmen teknolojileri sektörünün en büyükleri arasında yer alan Alapala, özellikle Asya bölgesinde etkin bir değirmencilik grubu olan Singapur merkezli Interflour için yeni bir değirmen kurdu. 35 milyon dolara mal olan fabrika, Güneydoğu Asya bölgesinin en çok un tüketen ülkelerinden biri olan Filipinler’in Luzon adasında 5.8 hektarlık alana inşa edildi. Günlük 500 tonluk öğütme kapasitesine sahip olan tesis, kurumsal alıcılara, orta ölçekli distribütörlerin yanında perakende hizmet de veriyor. Güneydoğu Asya bölgesinde 9, Türkiye’de 1 olmak üzere toplam 10 un fabrikası işleten Interflour günlük 7 bin tonluk unu kapasitesine sahip. Bölgesinin önde gelen un üreticilerinden biri olan şirket; Endonezya, Malezya, Vietnam ve Filipinler’de faaliyet gösteriyor. Değirmen kurulumu için Alapala, Interflour bünyesinde bulunan Mabuhay Interflour tarafından tercih edildi.

Bir önceki yazımız olan "Olam, Karadeniz’de Tahıl Terminali Kuracak" başlıklı makalemizde "Karadeniz, Olam ve tahıl terminali" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Türkiye ve dünya tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …