Alapala, Mersin’de irmik fabrikası kurdu

Değirmen makineleri alanında dünyanın lider firmalarından , Mersin’de yeni bir irmik tesisi kurdu. Türkiye’nin en büyük makarna üreticilerinden biri için inşa edilen tesisin günlük 500 ton kapasiteli ilk safhası tamamlanırken, ikinci safhası ise bu yıl bitirilecek.

Dünyanın lider değirmen teknolojileri üreticilerinden Alapala, anahtar teslim projelerine devam ediyor. Alapala, Türkiye’nin en büyük makarna üreticisi şirketlerinden biri için irmik tesisi kurdu. Şirketten yapılan duyuruda söz konusu firmanın adı açıklanmazken, Mersin’deki tesisin günlük 500+500 tonluk kapasiteye sahip olacağı bildirildi. 500 tonluk ilk etabı hayata geçirilen projenin ikinci kısmının da 2018 yılı içinde bitirileceği belirtildi.

1954 yılında kurulan Alapala, dünyanın gelişmiş ülkeleri de dahil olmak üzere 100’ün üzerinde ülkede 600’den fazla anahtar teslim proje yaptı. Üretiminin yüzde 95’inden fazlasını ihraç eden şirket, son olarak Asya’nın önde gelen un üreticisi Interflour için Filipinler’de günlük 500 tonluk üretim kapasitesine sahip yeni bir değirmen kurmuştu.

Bir önceki yazımız olan "Rus gıda firmaları yerli makineye dönüyor" başlıklı makalemizde ", ve magazine" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Rusya, AB ve ABD’nin elindeki buğday pazarlarındaki varlığını güçlendiriyor

Rusya’nın Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki buğday pazarlarındaki lider konumu; Irak, Suudi Arabistan ve Cezayir’deki başarılı …