Alapala, has completed the construction of flour mills in Sudan

Alapala, Sudan’da El-Hamama Flour Mills’e ait günlük 700 ton kapasiteli un değirmeninin inşasını tamamladığını açıkladı.

Sudan’da, Ahmed Eltigani A. Musa ve Mohammed Yousif Musa’nın sahibi olduğu El-Hamama Flour Mills, günlük 700 ton kapasiteye sahip yeni un değirmenlerinin makine ve teknoloji ekipmanlarının tedariki için Alapala ile anlaştı. Sudan’daki en büyük değirmenlerden birisi olan yeni tesisin ekipmanları, bu anlaşma aracılığı ile Alapala tarafından tedarik edilecek. Alapala’nın üstlendiği görevler arasında; beton binanın tasarımı, öğütme bölümünün diyagram tasarımı, un öğütme tesisinin tasarım mühendisliği, montaj ve devreye alma işlemleri yer alıyor.

Yeni değirmenin tam otomasyona sahip olması sayesinde, personel sayısı minimize edilmiştir. Projeyle ilgili bir açıklama yapan Alapala Satış Müdürü Bora Gökdeniz, şunları dile getirdi; “Amacımız sadece Sudan’daki en modern değirmenlerden birisini inşa etmek değildi, aynı zamanda en esnek olanlardan birisini inşa etmekti.”

Yeni un değirmeni tesisi tamamen Alapala Makine Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. tarafından yeni nesil değirmencilik ekipmanları ile yenilendi ve modernize edildi. Şu anda faaliyette olan tesis, Sudan pazarı için üst kalite un arzını aralıksız sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan "Installation of two mills in Sudan from Ugur Group" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO’ya sıfır gümrükle 1 milyon ton buğday ithalat izni

Hububat ve bakliyatın gümrük vergisi sıfırlandı. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) buğday, arpa, mısır, pirinç ve …