Alapala 2017’de 14 anahtar teslimi tesis kurdu

Dünyanın lider değirmen teknolojileri üreticilerinden , başarılı bir yılı geride bıraktı. Şirket 2017’de dünya çapında 14 anahtar teslimi tesis kurduğunu, Gana, Macaristan, Sırbistan, Kenya, Hindistan ve Filipinler’in teknolojisi ile tanıştığını duyurdu.

Değirmen makineleri alanında dünyanın lider firmalarından Alapala, 50.000 metrekare kapalı alana sahip yeni tesisinin devreye girmesiyle birlikte büyüme hedeflerine doğru hızla ilerliyor. Yeni tesisi sayesinde kapasitesini iki katına çıkaran şirket, Ar-Ge ve otomasyon alanını artırırken ürün yelpazesini de en yüksek kalite standartları ile genişletti. 2017 senesinde başarılarına yenilerini ekleyen Alapala Grubu, geride bıraktığımız yılda dünya çapında 14 anahtar teslimi tesis kurduğunu açıkladı. Şirket 2017’de Alapala teknolojisi ile tanışan ülkelerden bazılarını Gana, Macaristan, Sırbistan, Kenya, Hindistan ve Filipinler olarak sıraladı. Kendi sektöründe dünyanın önde gelen iki firmasından biri olan Alapala Makine, bu yıl da 18 yeni değirmen için çalışmalara başladığını açıkladı.
1954’te Çorum’da küçük bir atölye olarak değirmen makinelar üretimine başlayan Alapala, 60 yıllık birikimiyle şu an dünyanın en büyük değirmen makinesi üreticilerinden biri. 100’den fazla ülkeye değirmen makineleri ihraç eden ve anahtar teslim değirmen fabrikaları kuran Alapala’nın, 600’den fazla fabrikada imzası bulunuyor. Halen dünyada Alapala’nın ürettiği 5 binden fazla makine faaliyet gösteriyor. Şirket, Çorum’daki yeni fabrikası ile ihracat yaptığı ülke sayısını 120’ye çıkarmayı hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan "Depart, 2017’de yüzde 60 büyüdü" başlıklı makalemizde "değirmenci dergisi, Depart ve magazine" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …