AGCO’dan Kepler Weber için ihale teklifi

AGCO, Brezilya’da depolama ve işleme ekipmanlarının önde gelen imalatçılarından Kepler Weber S.A.’nın tedavüldeki hisseleri konusunda bir ihale teklifi vereceğini duyurdu.

agcokepler87Tarım ekipmanlarının dünya çapında imalatçısı ve distribütörü AGCO, Brezilya’da tahıl depolama ve işleme ekipmanlarının önde gelen imalatçılarından Kepler Weber S.A.’nın tedavüldeki hisseleri konusunda bir ihale teklifi vereceğini duyurdu. AGCO; tedavüldeki hisselerin toplamda yaklaşık yüzde 35’ine karşılık gelen hisseleri edinmek için bağlayıcı bir anlaşmaya vardı.
Teklifin fiyatı, hisse başına 22 Brezilya Reali (7 ABD Doları) olacak, Kepler Weber’e 578.9 milyon Brezilya Reali (185M ABD Doları) değer biçiliyor. Kepler Weber’in iktisabının, Güney Amerikalı tahıl işleme ve depolama sanayisinde pazar pozisyonlarını önemli derecede geliştireceğini söyleyen AGCO Başkanı, Yöneticisi ve İcra Kurulu Başkanı Martin Richenhagen, “Kepler Weber ürünleri, AGCO’nun GSI şirketinin teklifleri açısından tamamlayıcıdır. Tasarımı, kalitesi ve yenilikleri müşteriler tarafından fark edilmektedir. Bu kombinasyon, aynı zamanda Güney Amerika pazarında önemli pazarlama sinerjileriyle liderlik konumu sağlayacak ve aynı zamanda global müşterilerimiz için kapasitemizi genişleteceğiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan "Torku un fabrikası üretime başladı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

TMO Genel Müdürü Güldal: İhtiyaç olduğu sürece buğday takviyesi yapılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, buğday ve unda sıkıntı yaşanmaması için tedbirleri aldı. Yurt dışından 250 bin …