AGCO’dan Kepler Weber için ihale teklifi

AGCO, Brezilya’da ve işleme ekipmanlarının önde gelen imalatçılarından Kepler Weber S.A.’nın tedavüldeki hisseleri konusunda bir ihale teklifi vereceğini duyurdu.

agcokepler87Tarım ekipmanlarının dünya çapında imalatçısı ve distribütörü AGCO, Brezilya’da depolama ve işleme ekipmanlarının önde gelen imalatçılarından Kepler Weber S.A.’nın tedavüldeki hisseleri konusunda bir ihale teklifi vereceğini duyurdu. AGCO; tedavüldeki hisselerin toplamda yaklaşık yüzde 35’ine karşılık gelen hisseleri edinmek için bağlayıcı bir anlaşmaya vardı.
Teklifin fiyatı, hisse başına 22 Brezilya Reali (7 ABD Doları) olacak, Kepler Weber’e 578.9 milyon Brezilya Reali (185M ABD Doları) değer biçiliyor. Kepler Weber’in iktisabının, Güney Amerikalı tahıl işleme ve depolama sanayisinde pazar pozisyonlarını önemli derecede geliştireceğini söyleyen AGCO Başkanı, Yöneticisi ve İcra Kurulu Başkanı Martin Richenhagen, “Kepler Weber ürünleri, AGCO’nun GSI şirketinin teklifleri açısından tamamlayıcıdır. Tasarımı, kalitesi ve yenilikleri müşteriler tarafından fark edilmektedir. Bu kombinasyon, aynı zamanda Güney Amerika pazarında önemli pazarlama sinerjileriyle liderlik konumu sağlayacak ve aynı zamanda global müşterilerimiz için kapasitemizi genişleteceğiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan "Torku un fabrikası üretime başladı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Tarım ve Orman Bakanlığına Bekir Pakdemirli getirildi

Yeni kabinenin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldu. Bakan Pakdemirli, tarımın her tarafına dokunmuş …