AFRİKALI DEĞİRMENCİLERE KANSAS’TA UYGULAMALI EĞİTİM

Amerikan Birliği (The U.S. Wheat Associates), Nijeryalı ve Güney Afrikalı değirmencilerin 18-29 Haziran 2018 tarihlerinde Kansas’taki IGP Enstitüsü Konferans Merkezi’nde eğitim alması için sponsor oldu. kontrol yöneticisi, kontrol analisti, müdürü ve müdürü gibi çeşitli görevler icra eden 10 katılımcı, eğitimlere katıldı. Kursiyerler, Kansas Devlet Üniversitesi tarafından verilen dersleri ve uygulamalı eğitimleri takip ederek bilgi edindi.
değirmenciliği ve tahıl işlemeciliği kursunu yöneten Shawn Thiele, ve işlevselliğini artırmak için, başta sert kış buğdayları olmak üzere, Amerikan buğdayının daha düşük kalitedeki buğdaylarla karıştırılmasının faydalarını ortaya koyan eğitimler verdiklerini aktardı.
Kurs kapsamında buğday türleri, buğdayın yapısı, nihai ürünün kullanım alanları, ABD’deki buğday sınıflandırma standartları, depolama ve kalite yönetimi, Amerikan buğdayı üretim ve pazarlama sistemi, buğdayın tavlanmasıyla ilgili prensipler, un ve hamur testi, fırınlanmış gıdanın kalitesinin anlaşılması, nişasta zedelenmesi ve sürecin yönetilmesi ile bunun üzerindeki etkisi gibi konular üzerinde duruldu. Katılımcılar, derslerin yanı sıra Kansas Buğday İnovasyon Merkezi, Cargill, General Mills, Kejr çiftlikleri, ABD Bakanlığı Tahıl Denetim Servisi ve Araştırma Servisi gibi sektördeki şirketleri ve devlet kurumlarını da ziyaret etti.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …