ADM, Oklahoma’daki un fabrikasını yeniliyor

Archer Daniels Midland Company (ADM), Oklahoma, ABD’de bulunan fabrikasının modernizasyonu için önemli bir yatırım yaptığını açıkladı.

Archer Daniels Midland Company (ADM), bir basın açıklamasıyla Enid, Oklahoma’da bulunan un fabrikasının modernizasyonuna önemli bir yatırım yaptığını duyurdu. ADM Milling Başkanı Mark Kolkhorst, konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Enid un fabrikası, bölgenin hasadı için önemli bir merkezi olarak yıllardır hizmet vermiştir ve tesisin modernizasyonu, gelecekte müşterilerimize daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacaktır. Yapılacak iyileştirme, halihazırda var olan iki öğütme ünitesini, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayacak ve yeni müşterilere ulaşmak için ek kapasite sağlayacak yüksek otomasyonlu, en son teknoloji ürünü tek bir ünite ile değiştirmeyi içeriyor.” dedi.

Kolkhorst, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu iyileştirmeler, sadece müşterilerimiz ve işimiz için değil, aynı zamanda Enid ve çevresindeki tedarikçilerimiz için de önemlidir. Burada, buğday ülkesinin kalbinde, değirmenimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda yerel çiftçiye güveniyoruz. Onlarla olan ortaklığımızı takdir ediyoruz ve gelişmiş tesisimizde onlarla birlikte çalışmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

İyileştirmeler, ADM’nin Enid’deki mevcut değirmeninin tam bir yenilenmesini içeriyor. Yeni öğütme ünitesine ek olarak, müşteri ihtiyaçlarını daha etkili bir şekilde karşılamaya yardımcı olmak için yüksek hızlı yeni bir paketleyici de kurulacak.

Oklahoma Bakanı Jim Reese ise konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Oklahoma, Enid ve buğday üreticileri için olağanüstü bir haber bu. Gıda işleme kapasitesinin artması, Vali Fallin’in uzun zamandır devam eden hedeflerinden biri. ADM’nin yaptığı bu yatırım, Oklahoma’da uzun vadede finansal kapasite sağlayacaktır.” dedi.

Modernizasyon projesi, gelecek aylarda başlaması beklenen inşaat ile birlikte yaklaşık olarak bir yıl sürecek. Fabrika, proje süresince çalışmaya devam edecek.

Bir önceki yazımız olan "Grana, Altay bölgesinde yeni bir değirmen açıyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

ABD’de kışlık buğday üretimi son 16 yılın en düşük seviyesinde

 ABD’li üreticiler, ülkenin tahıl ambarı olan bölgelerdeki tarım arazilerini mahveden kuraklık ve dünya genelindeki buğday …