ADM, Oklahoma’da yeni bir un değirmeni açtı

Asia Cloud China Cat Colorful Agriculture

Dünyanın en büyük tarımsal ürün işleyicilerinden Archer Daniels Midland (ADM), ABD’nin Oklahoma eyaletindeki Enid bölgesindeki modernize edilmiş un değirmeninin açılışını yaptı. Açılışta konuşan ADM’nin bölümünün başkan yardımcısı Kevin Like, “Enid değirmeni, onlarca yıldır bölgenin hasadında bir odak noktası görevi yaptı. Tesiste yaptığımız iyileştirmeler sayesinde bu geleneği sürdürecek ve müşterilerimize daha da iyi hizmet sunacağız.” dedi. Açılış törenine katılan Oklahoma Valisi Mary Fallin ise “Gıda işleme kapasitenizi artırmak, eyalet olarak tarımdaki uzun vadeli hedeflerimizden biri. Bu kurdele kesme töreni, söz konusu hedefe yönelik olarak Oklahoma, Enid ve üreticilerimiz için bir ilerlemeyi temsil ediyor. ADM’nin yaptığı yatırım, eyaletimizde uzun dönem boyunca kalmasını garanti altına alıyor. Ayrıca, iş dünyasını destekleyen politikalarımızın eyalete çok geniş bir çeşitlilikte iş ve istihdamı çektiğinin de başka bir göstergesini teşkil ediyor.” diye konuştu.
Modernizasyon projesi, ADM’nin Enid’de 1928’de inşa edilen mevcut değirmeninin kapsamlı bir tadilatını içeriyor. ADM, mevcut iki değirmenin yerine yüksek otomasyon özelliğine ve son teknolojiye sahip tek bir tesis inşa etti. Ayrıca, müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına 2019’un ilk çeyreğinde yüksek hıza sahip bir paketleme ünitesi de ekleyecek. ABD’nin tahıl ambarı olarak bilinen bölgelerdeki yerel çiftçilerin değirmenin ihtiyaç duyduğu hammaddeyi sağladığını ifade eden Like, yeni tesisin sadece müşteriler için değil, tedarikçiler için de fayda sağlayacağına dikkat çekti.
Dünyanın en büyük un değirmencilerinden biri olan ADM Milling şirketi, ABD’nin yanı sıra Kanada, Karayipler, Orta Amerika ve İngiltere’de değirmenler işletiyor. 160’dan fazla ülkedeki müşterilerine 31 bin personel ile hizmet veren ADM, ürünü işleme ve gıda bileşeni sağlama konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden biri. ürünü aldığı noktaların sayısı 500’ü, bileşen üreten tesislerinin sayısı 250’yi bulan şirket, ayrıca 38 inovasyon merkezine ve dünyanın önde gelen mahsul nakliye ağlarından birine sahip.

Kontrol edin

Buğday fiyatları hızla arttı, TMO yakın takipte

TMO’nun düzenlediği un, makarna ve bulgur sektörüne yönelik değerlendirme toplantısına hızla artan buğday fiyatları masaya …