22 yıllık mühendislik tecrübesi: Özenir Değirmen

Gelişmiş imalat sanayi ile Türk ekonomisinin en dinamik şehirlerinden biri olan Konya’daki duraklarımızdan biri de Özenir Makineleri’ydi. Değirmenci ekibini yeni ofisinde ağırlayan Özenir Genel Müdürü İsmail Bahrem Odabaşı, sektöre yıllarını vermiş, tecrübeli ve yetkin bir isim. 1996 yılında kurulan şirket, şimdiye dek Azerbaycan’dan ’a, Kazakistan’dan Umman’a kadar 40 civarında ülkeye makine satmış. Müşterinin talebine göre çeşitli kapasitelerde tesis yaptıklarını kaydeden İsmail Bahrem Bey, “Şimdiye kadar teslim ettiklerimiz içinde kapasitesi en büyük olan anahtar teslim projemiz 1050 tondu.” bilgisini paylaşıyor. “Komple tesis yapmanın gayretindeyiz. Dünyanın birçok yerinden talep geliyor.” diyen Özenir Genel Müdürü, yatırımcılarla detayları görüşmek ve son imzaları atmak için sürekli yurt dışına çıktığını anlatıyor.

Bize, 2018 başlarında taşındıkları yeni tesislerini gezdiren İsmail Bahrem Bey, 8 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 20 bin metrekare alanında faaliyetlerini sürdürdüklerini aktarıyor. Tahılların temizlenmesi, öğütülmesi, taşınması ve paketlenmesine kadar bütün süreçte ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanların üretimini, bilgi birikimi yüksek kadrosu ve tesisinde bulunan en son teknoloji makineler ile 22 yıldan bu yana kendi bünyelerinde gerçekleştirdiklerini gururla anlatıyor. Şirket, ürünlerini ulusal ve yerel pazarlara MILLMA’ markası adı altında sunuyor. Firma, anahtar teslimi projelerin yanı sıra, mevcut tesislerin yenilenmesi gibi projelere de imza atıyor.

Şirket, misyonunu; “Hem kaliteli hem de rekabetçi ürünler üretmenin temel dayanağının müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Bu yüzden geçmişten gelen bilgi birikimimizi ve tecrübemizi, şirketimizin kendisi gibi deneyimli çalışan kadromuzla harmanlayıp tamamen müşteri memnuniyeti odaklı ürettiğimiz ürünlerimizi, ulusal ve yerel pazarlarda yine müşterilerimizin beğenisine ve hizmetine sunmak.” olarak tanımlıyor. Şirketin vizyonu ise, “Ulusal ve yerel üretimde kendi sektörüne ve ülkesine katkı sağlayan, etik değerlere bağlı, çağdaş yönetim anlayışlı, yenilikçi, akılcı çözümleri benimsemiş ve kendisine ilke edinmiş ve müşterilerine hep daha iyisini, kalitelisini sunan daima genç, dinamik ve kurumsal bir firma olmak.” ortaya konuyor.

Kontrol edin

GUSAD’ın yeni başkanı Mesut Çakmak

Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği’nde (GUSAD) yönetim kurulu başkanı değişti. Sektöre uzun yıllar hizmet eden Erhan …